Вступна кампанія до ВНЗ пройде за новими правилами

Вступна кампанія в українські ВНЗ істотно відрізнятиметься від торішньої. Про це повідомив директор Одеського регіонального центру оцінки якості освіти Анатолій Анісімов.

На прес-конференції він роз’яснив, що конкурсні комісії прийматимуть сертифікати з результатами незалежного оцінювання 2008-2009 років, а не лише нинішнього. Крім того, абітурієнти, що закінчили школи до 2007 року, під час вступу на заочну форму навчання зможуть складати іспити. Приймальними комісіями знов оцінюватиметься і враховуватиметься середній бал атестата.

Абітурієнти, що не вивчали в школі українську мову, зможуть здавати тести мовою навчання - російською, молдавською, болгарською й так далі. Крім того, абітурієнти, що набрали 170 балів і вище за профільними предметами, але що недобрали бали (менше 124) з української мови й літератури, мають право на участь у конкурсі.

Ще одна новина нинішньої кампанії: кількість ВНЗ і спеціальностей в одному навчальному закладі, в які абітурієнт може подати документи, обмежать. Тепер одна людина зможе подати документи на вступ до п’яти ВНЗ і на три спеціальності в одному з них - щоб не допустити повторення ситуації, коли випускники "штурмували" безліч навчальних закладів одночасно. Своєрідний рекорд, за словами заступника начальника обласного управління освіти Тетяни Лазаревої, був зафіксований торік: абітурієнт подав документи відразу в 69 ВНЗ.